2 voľné miesta podpredseda/​podpredsedníčka Sučany Alumni

Kvôli pracovným a rodinným povinnostiam sa rozhodli ponúknuť svoje funkcie naši dvaja skvelí podpredsedovia – Miroslav Medveď (GBAS 2005) a Roman Bašár (GBAS 2010). Ďakujeme im za doterajšiu činnosť, ochotu a čas, ktorý Sučany Alumni venovali. Držíme palce a sme radi, že sú na ad hoc báze naďalej ochotní pomôcť. Tým sa otvára príležitosť pre vás, milí členovia a priaznivci Sučany Alumni.

M. Medveď to po jeho skúsenosti výborne zhrnul, kto je podľa neho vhodným kandidátom/kandidátkou:

Uplatnia sa skôr ľudia s rozvinutými ‚people skills‘. Sučany Alumni potrebuje ľudí, ktorí radi jednajú s inými ľuďmi, organizujú akcie, venujú sa štipendistom, píšu a nahrávajú rozhovory, robia fundraising a celkovo stmeľujú kolektív absolventov.

Ako predseda SA len dodám, že radi privítame medzi sebou akékoľvek skills a akékoľvek personal traits. Aj introvert nám vie napríklad pomôcť s webstránkou, grafikou a sociálnymi médiami. Kľúčové je mať chuť, čas a ochotu učiť sa novým veciam. A tiež byť pripravený pracovať v kolektíve a hľadať konsenzus. A ideálne mať aj konkrétnu predstavu o oblasti, ktorá by ťa zaujímala.

Môže to byť napríklad: web, fundraising, kontakt s absolventmi, kontakt so žiakmi, mentoring štipendistov, organizácia eventov, rozhovory s absolventmi, atď.

Alebo si kľudne môžeš vymyslieť a prísť s vlastnou oblasťou, ktorá by ťa zaujímala.

Čo získaš?

Všetky pozície v Sučany Alumni sú dobrovoľné a neplatené. Nie je to teda pre niekoho, kto chce na tom zarobiť, alebo rýchlo niečo získať, alebo si to chce len zapísať do životopisu na Linkedine. Členovia a priaznivci Sučany Alumni a celkovo GBAS komunita je unikátne zoskupenie inšpiratívnych a výnimočných ľudí, ktorých nikde inde na Slovensku a ani vo svete nenájdeš. Čím viac do toho dáš a čím viac sa budeš chcieť učiť novým skills, tým potenciálne viac získaš. Vďaka SA môžeš napríklad na GBASe vymyslieť a realizovať aj vlastný projekt, zapojiť žiakov, absolventov alebo učiteľov do zaujímavej aktivity. Stretneš a budeš v kontakte s ľuďmi, ktorých by si inak nemala šancu spoznať. Aj napriek pandémii by si mohla byť vďaka SA v kontakte a spoznať napríklad charizmatického Jána – tlmočníka pápeža, obetavú Evu – lekárku bez hraníc, vždy pozitívne naladenú Kristínu – učiteľku a absolventku na GBASe a mnoho ďalších osobností z našej komunity. S vedením školy spúšťame nový projekt TEACH FOR GBAS a plánujeme ďalšie zaujímavé projekty. Napriek pandémii a home officu, máš tak možnosť robiť na zaujímavých a užitočných aktivitách, naučiť sa alebo zdokonaliť v oblastiach, ktoré sú ti blízke, spoznať superinšpiratívnych ľudí a samozrejme byť aj užitočnou/užitočným pre GBAS a jeho komunitu.

V prípade záujmu, napíš prosím na sucany.alumni@gmail.com do 31. 1. 2022 a odpovedz na tieto otázky:

  • Napíš niečo o sebe alebo nám pošli Tvoj životopis (podmienkou je vek minimálne 18 rokov)
  • Prečo sa chceš stať podpredsedníčkou/podpredsedom Sučany Alumni? Na čom by si chcel/a participovať?

Tešíme sa na teba!

Long live the GBAS spirit!

Pridajte Komentár