O nás

Sučany Alumni je oficiálna organizácia absolventov Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch, založená v roku 2009. Sme absolventi gymnázia, ktorým nie je ľahostajný osud stále „našej“ školy. Prežili sme tu krásne chvíle a máme záujem pomáhať škole a vrátiť jej späť to, čo nám pred rokmi dala. Pomáhame preto hlavne jej dnešným študentom, aby osobnostne rástli a dostali sa na najlepšie univerzity.

So zvyšujúcim sa počtom absolventov a talentovaných mladých ľudí gymnázia veríme, že je dôležité mať organizáciu, ktorá bude spájať a udržiavať kontakty študentov, učiteľov a ostatných zamestnancov po skončení štúdia alebo práce na našom gymnáziu. Chceme vytvárať priestor tiež pre všetkých, ktorí tu práve študujú alebo pracujú a majú záujem spoznať množstvo zaujímavých ľudí, teda absolventov tohto jedinečného bilingválneho gymnázia. Sučany Alumni poskytne formálne i neformálne príležitosti a priestor pre kontakty, výmenu informácií a predovšetkým podporu školy, jej žiakov, zamestnancov a tiež jej bývalých žiakov a zamestnancov. Organizácia čerpá inšpiráciu z tradície britských old boys a alumni societies, ktoré nielen zjednocujú absolventov, ale tiež udržujú kontakty medzi nimi a školou a vytvárajú podmienky pre podporu a rast školy.

Naše hlavné priority:

  • Združovať, udržiavať kontakty a vytvárať nové medzi absolventmi a bývalými zamestnancami spoločne s aktuálnymi žiakmi a zamestnancami školy
  • Vytvárať priestor pre podporu a rast školy, jej žiakov a pracovníkov

Povedali o nás:
„Je skvelé, že Sučany Alumni vzniklo, pretože naša škola naberá s vašou pomocou nový smer.“ (Mária Fujková, roč. 05-10, držiteľka Student Award 2010)
„Sučany Alumni is one of the crucial factors, that brings the world outside into the school.” (Michal Kovářík, roč. 02-07, bývalý predseda Žiackej rady školy)

Ďakujeme našim sponzorom

xtb online trading
martinus.sk
websupport

Stránku pripravil a spravuje náš absolvent Lukáš Hanzel.