News from Sučany Alumni (March 2011 issue)

Dear all,

po vyše mesiaci tu máme znovu ďalší newsletter. Dočítate sa v ňom napríklad o megaúspešnej akadémii pri príležitosti 20. výročia školy, o chystanej rozlúčke s piatakmi, a môžete si tiež v pohodlí prečítať druhé číslo úspešného školského časopisu KARIS! V ňom sa napríklad dozviete, čo by na našej škole rád zmenil pán riaditeľ. Príjemné čítanie.

• STALO SA:
1/ Prezentácia právo a medicína
2/ Slávnostná akadémia pri príležitosti 20. výročia školy
3/ 2. číslo školského časopisu KARIS
• STANE SA:
4/ Prezentácia o štúdiu informatiky na STU
5/ Prijímacie skúšky – opäť vzrástol záujem o školu!
6/ Slávnostné ukončenie štúdia piatakov, vyhodnotenie výsledkov a recepcia k 20. výročiu školy
7/ 2% z daní
• INÉ:
8/ Školský Facebook má už vyše 360 fanúšikov
9/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za marec

N E W S   I N   F U L L

• STALO SA:
1/ Prezentácia právo a medicína
7. februára 2011 sa v klube uskutočnila ďalšia zo série prezentácií o univerzitách s našimi absolventmi. Tentokrát sme sa dozvedeli viac o Univerzite Karlovej a Vysokej škole ekonomickej v Prahe, a o Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Na našu školu zavítali absolventi Petra Kačiaková, študentka práva na Univerzite Karlovej a ekonómie na Vysokej škole ekonomickej v Prahe spolu s Michalom Ševčíkom a Zuzanou Laučekovou, obaja študujúci na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine.  Viac info a photos tu.

2/ Slávnostná akadémia pri príležitosti 20. výročia školy
Dňa 10.2.2011 sa zišli študenti, absolventi, učitelia a zamestnanci školy, aby si pripomenuli 20. výročie školy. Hudobno-tanečno-divadelné predstavenie študentov BGMH pri príležitosti 20. výročia školy sa uskutočnilo v kine Strojár v Martine. Pod vedením p. p. Trnovca a študentov Katky Pomorskej, Filipa Schwarza, Jakuba Podmanického a Mateja Mužilu si pripravili divadelné pásmo, ktoré obohatilo všetkých prítomných o nádherný kultúrny zážitok. Za svoju tvrdú prácu a kvalitné umelecké prevedenie boli odmenení búrlivým potleskom a standing ovation. Každému, kto sa na vystúpení podieľal, patrí veľká vďaka. Tešíme sa na ďalšie podujatia, ktoré nás v tomto jubilejnom roku čakajú [official text]. Viac fotiek nájdete tu

3/ 2. číslo školského časopisu KARIS
Druhé číslo časopisu KARIS, ktoré je podľa ohlasov čitateľov ešte lepšie ako to prvé, si môžete stiahnuť tu alebo prečítať nižšie. V prípade záujmu prispieť alebo prispievať čímkoľvek do časopisu, prosím kontaktujte šéfredaktora časopisu, Kristiána Filipa k.filip@zoznam.sk . Aktuálne apelujeme na absolventov, ktorí by chceli napísať o svojej vysokej škole alebo zamestnaní. Sponzorom časopisu KARIS je Sučany Alumni a firma X-Trade Brokers.

• STANE SA:
4/ Prezentácia o štúdiu informatiky na STU
Ing. Štefanovič zo Slovenskej technickej univerzity Fakulty informatiky a informačných technológií (STU FIIT) bude prezentovať ich školu dňa 7. 3. 2011 o 14:00 v klube. Viac informácií v prípade záujmu poskytne profesor Paulík.

5/ Prijímacie skúšky – opäť vzrástol záujem o školu!
Prijímacie skúšky sa uskutočnia 28. marca 2011 od 09:00 do 16:00. Máme hot informáciu, že tento rok sa opäť výrazne zvýšil počet záujemcov o štúdium v Sučanoch. Presné číslo sa dozviete už v ďalšom newsletteri.

6/ Slávnostné ukončenie štúdia piatakov, vyhodnotenie výsledkov a recepcia k 20. výročiu školy
Slávnostné ukončenie štúdia piatakov, na ktoré budú pozvaní viacerí významní hostia vrátane veľvyslancov, sa uskutoční v Komornom divadle v Martine 19. mája 2011. Slávnostné ukončenie štúdia piatakov bude tiež spojené s recepciou k 20. výročiu školy. Malo by byť viacero voľných miest aj pre absolventov. V prípade záujmu zúčastniť sa tejto recepcie ako absolvent školy prosím napíš na Facebook wall eventu  alebo na sucany.alumni@gmail.com

7/ 2% z daní
Do konca marca je na Slovensku okrem povinnosti podať daňové priznanie aj možnosť venovať 2% z daní ľubovoľnému subjektu neziskového sektora. V škole už 10 rokov pôsobí ako súčasť ZRPŠ aj Študijný fond n. o., ktorého úlohou je finančne pomáhať škole. Zozbierané prostriedky vrátane rodičovských príspevkov sú každý rok použité na nákup kníh, vybavenie školy, na podporu činnosti Žiackej školskej rady, školských krúžkov a klubov. Chceli by sme Vás a Vašich rodičov týmto poprosiť o zváženie možnosti venovať Vaše 2% práve nášmu gymnáziu. Postup ako darovať 2% nájdete tu. Sučany Alumni sa rozhodlo podporiť Študijný fond a preto prosí všetkých už pracujúcich absolventov školy, aby v prípade možnosti darovali svoje 2% z daní práve na účely Študijného fondu školy. Vaše 2% môžete prípadne venovať aj združeniu Sučany Alumni. Info tu.

• INÉ:
8/ Školský Facebook má už vyše 360 fanúšikov
Iba pred nedávnom vznikol oficiálny Facebook page školy a už má vyše 360 fanúšikov. Staň sa aj ty fanúšikom školy na Facebooku a follow all the latest news and events! Na stránke nájdete okrem iného aj veľké množstvo archívnych fotiek školy z 90. rokov. Good old days wink

9/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za marec
Pokračujeme v súťaži. Pre každý newsletter žrebujeme jedného z registrovaných členov Sučany Alumni (musí mať vyplnený profil), ktorý následne vyhrá darčekový predmet s logom 20. výročia školy.  Výhercom za mesiac marec 2011 je Juraj Piatka (2008-2013). Srdečne gratulujeme. image
Registrácia je okrem zdieľania kontaktov dôležitá aj kvôli získavaniu ďalších sponzorov a tým v konečnom dôsledku je možné viac pomôcť škole, klubom a žiakom; zorganizovať viac prezentácií, rozdať viac cien, viac štipendií pre nadaných žiakov, viac cien pre najlepších učiteľov, atď.  Stačí len 1 minúta Tvojho času a následne vyplniť svoj profil. Ďakujeme.
– – – – – – – – – – – – – – – – – 

That’s it for this month’s issue. 
Take care,

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár