Diskusia o práve a medicíne

Skúste si spomenúť. Kde ste sa nachádzali 7. februára, t.j. v pondelok, o tretej hodine? Je mi úplne jasné, že až tak ďaleko vaša pamäť nesiaha. Pravdepodobne ste cestovali domov, spali na intráku alebo sa len-tak niekde flákali. No poniektorí  v túto hodinu natŕčali uši a snažili sa zachytiť všetky podstatné informácie. Pýtate sa, že o čom? Odpoveď je jednoduchá – o práve a medicíne.

Na našu školu totižto zavítali absolventi, konkrétne Petra Kačiaková, študentka práva na Univerzite Karlovej a ekonómie na Vysokej škole ekonomickej v Prahe spolu s Michalom Ševčíkom a Zuzanou Laučekovou, obaja študujúci na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine. Predstavili nám vysoké školy, ktoré navštevujú, a pridali množstvo užitočných a praktických rád, ktoré sa zídu nielen terajším štvrtákom či piatakom.

Atmosféra v klube bola ako vždy – super, a záujemcov tiež nebolo málo. Veď predsa hlavne doktorov nikdy nie je dosť smile

Tak vám teda v krátkosti zhrniem naše nové poznatky – zistili sme čosi viac o živote vysokoškolákov, o prostredí, v ktorom sa budeme pohybovať, o všetkom, čo nás čaká a neminie, ale napríklad aj to, na ktoré školy si nedávať prihlášky v prípade, ak nechceme mať dvoje prijímačky v ten istý deň, či na čo presne sa zamerať pri učení. Dychtiví po ďalších informáciách sme hneď po diskusii atakovali hlavných účinkujúcich, ktorí sú neustále ochotní podať pomocnú ruku všetkým záujemcom.

Ak ste mali možnosť sa tejto diskusie priamo zúčastniť, verím, že vám dala niečo do života. Ak ste medzi prítomnými neboli, v prvom rade môžete ľutovať a v rade druhom ste srdečne pozvaní na tie ďalšie. Aby som ale nezabudla, za celé toto poobedie je zodpovedné združenie Sučany Alumni, za čo im, nepochybne, patrí veľká vďaka.

Júlia Balážová

Pridajte Komentár