News from Sučany Alumni (January 2011 issue)

Dear all,

dufám, že ste si cez Vianoce riadne oddýchli. Sučany Alumni Vám opäť prináša newsletter plný informácií. Nájdete v ňom okrem iného aj prvé číslo nového školského časopisu, možnosť pozrieť si najnovšie Potpourri (ročenku), a tiež prečítať si víťaznú esej v našej Essay Writing Competition. Plus mnoho fotiek to make reading more enjoyable! Takže príjemné čítanie tejto remastered edície tradičného newslettera.

• Stalo sa:
1/ Prezentácia: práca au pair v zahraničí pre študentov
2/ Open Day 2010
3/ Vianočný volejbalový turnaj
4/ Essay Writing Competition
5/ 1. číslo oficiálneho školského časopisu KARIS
6/ Vytvorenie oficiálnej školskej Facebook fan page
• Stane sa:
7/ Diskusia s absolventmi o vysokých školách: právo a medicína
8/ Súťaže, program a ceny Alumni v roku 2011
• Iné:
9/ Výzva debatného klubu – sponzoring
10/ Potpourri (ročenka) 2009/2010 na stiahnutie
11/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca

NEWS in FULL:

• STALO SA:

1/ Prezentácia: práca au pair v zahraničí pre študentov
Vo štvrtok 9. decembra 2010 sa v klube uskutočnila prezentácia na tému Práca au pair v zahraničí pre študentov. Prezentáciu zabezpečila firma Student Agency.

2/ Open Day 2010
Tradičný školský Open Day sa konal v pondelok, 20. decembra. Zúčastnilo sa ho až okolo 300 rodičov! Školu prišli navštíviť aj absolventi. Počas pondelka a utorka sa ich v škole ukázalo približne 100.

3/ Vianočný volejbalový turnaj
Víťazom II. ročníka vianočného volejbalového turnaja o putovný pohár BGMH Sučany sa stal team Body and Spirit. Kompletné výsledky turnaja si môžete pozrieť tu. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, vrátane dvoch absolventských.

Víťazný tím Body and Spirit (not in order): Katarína Vantarová, Zuzana Gombárska, Ľubica Bošanská, Michal Gombársky, Michal Sadloň, Lešek Noll, Ján Smolka

Tím absolventi 1 (not in order): Michaela Dorčíková, Kristína Hájniková, Zuzana Laučeková, Barbora Zuskinová, Lucia Čupková, Richard Držík, Juraj Varholák, Peter Šándor

Tím absolventi 2 – alumňáci (not in order): Zuzana Hukelová, Paulína Zrníková, Lucia Pazderková, Zuzana Pazderková, Roman Pisarčík, Miroslav Medveď, Tomáš Jacko, Igor Červenka

4/ Essay Writing Competition
Do druhého ročníka súťaže sa prihlásilo 9 súťažiacich vrátane 2 absolventov. Vďaka absolventovi Martinovi Štrbovi zo spoločnosti Martinus.sk sa nám opäť podarilo odmeniť všetkých zúčastnených. Výhercovia získali poukážky na nákup v sieti Martinus.sk v hodnote 50 eur a tiež vecné ceny. Všetci ostatní získali poukážky v hodnote 10 eur. Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným! 

Víťazi Sučany Alumni Essay Competition 2010 a ich eseje:
1. miesto: Barbora Zuskinová (FF MU Brno, GBAS 2004-2009)
2. miesto: Veronika Rákošová (3. ročník)
3. miesto: Martina Matrtajová (5. ročník)

5/ 1. číslo oficiálneho školského časopisu KARIS

Konečne sme sa dočkali! Minulý týždeň vyšlo prvé číslo nového oficiálneho školského časopisu KARIS. Hlavným sponzorom časopisu, ktorý bude vychádzať mesačne je Sučany Alumni a firma X-Trade Brokers. V prípade záujmu prispieť do časopisu, please get in touch with the editor-in-chief, Kristián Filip, k.filip@zoznam.sk . Časopisu prajeme veľa úspechov a ešte viac spokojných čitateľov.
Tu si môžete stiahnuť prvé číslo časopisu.

6/ Vytvorenie oficiálnej školskej Facebook fan page
At last! Úsilie Sučany Alumni sa vyplatilo. Jeden zo základných pilierov novej marketingovej stratégie školy je položený. Všetky relevantné strany v škole súhlasili so vznikom oficiálnej školskej Facebookovej stránky. Tá bude slúžiť predovšetkým na komunikáciu či už v rámci, ale aj mimo brán školy. Komunikácia sa tým skvalitní, urýchli a sprehľadní. Je to tiež dobrý signál verejnosti a záujemcom o štúdium, že gymnázium sleduje trendy a že má záujem aktívne komunikovať a využívať moderné metódy. Stránka bude pravidelne aktualizovaná. Hlavným adminom je Slávka Vimpeľová. 

 STANE SA:

7/ Diskusia s absolventmi o vysokých školách: právo a medicína
Na ďalšiu diskusiu v rámci predstavovania univerzít a odborov prijali pozvanie absolventi Petra Kačiaková (právo na Univerzita Karlova v Prahe, ekonómia na VŠE – Vysoká škola ekonomická v Prahe) a Michal Ševčík (medicína na Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského v Martine). Diskusia sa uskutoční v klube v pondelok, 7.2.2011 od 15:00. Budeme radi, ak prídu aj ďalší absolventi a podelia sa o svoje skúsenosti. Všetci študenti sú samozrejme vítaní. Facebook.

8/ Súťaže, program a ceny Alumni v roku 2011
V mesiacoch február až jún 2010 Sučany Alumni plánuje zorganizovať:
– Student Alumni Award: hlavná cena iPad
– Staff Alumni Award: hlavná cena 200 eur pre zamestnanca školy
– Štipendium Milana Hodžu: zatiaľ jedno štipendium v hodnote 600 eur pre budúceho prváka
– X-Trade Brokers Award (Sučany Mastermind Competition): vedomostná súťaž pre žiakov školy. Zaujímavé ceny pre víťazov.

• INÉ:

9/ Výzva debatného klubu – sponzoring
Účasť debatného klubu na majstrovstvách Európy a Ázie, majstrovstvách sveta, či na Svetovej debatnej akadémii, svedčia o potenciáli našich debatérov. Chceli by sme vytvoriť prostredie, kde bude mať každý možnosť zúčastniť sa aj finančne náročnejších podujatí. Prosím kontaktujte Jara Leitmanna jaroleitmann@gmail.comv prípade záujmu pomôcť, prípadne s nejakým tipom alebo radou. Vďaka.

10/ Potpourri (ročenka) 2009/2010 na stiahnutie
Najnovšie číslo školskej ročenky (i.e. Potpourri) si môžete stiahnuť tu.

11/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca

Ako bolo avizované v poslednom newsletteri, každý mesiac budeme žrebovať jedného z registrovaných členov Sučany Alumni (musí mať vyplnený profil), ktorý následne vyhrá darčekový predmet s logom 20. výročia školy.  Výhercom za mesiac január 2011 je Veronika Líšková (2007-2012). Srdečne gratulujeme.

Registrácia je okrem zdieľania kontaktov dôležitá aj kvôli získavaniu ďalších sponzorov a tým v konečnom dôsledku je možné viac pomôcť škole, klubom a žiakom; zorganizovať viac prezentácií, rozdať viac cien, viac štipendií pre nadaných žiakov, viac cien pre najlepších učiteľov, atď.  Stačí len 1 minúta Tvojho času a následne vyplniť svoj profil. Ďakujeme.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

That’s it for this month’s issue. 
Take care,

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár