News from Sučany Alumni (October 2010 issue)

• Stalo sa:
1/ Vznik nového študentského časopisu
2/ Vznik systému školských prefektov
• Stane sa:
3/ Prezentácia: ako napísať kvalitnú prihlášku na britské univerzity?
4/ Essay Writing Competition
5/ Dlhodobá stratégia Sučian
• Iné:
6/ Logo k 20. výročiu školy 
7/ Právo a medicína
8/ Registrácia členov 

NEWS in FULL:

1/ Vznik nového študentského časopisu
V Sučanoch vzniká nový pravidelný študentský časopis. Má ho na starosti nový lektor z UK, Darran James. Sponzorom je Sučany Alumni. Priestor v ňom bude okrem iného aj na postrehy a príbehy absolventov. Takže ak máte nejaký zaujímavý textík, tak mi ho prosím pošlite. English or Slovak, doesn’t matter! 

2/ Vznik systému školských prefektov
Vedenie školy dalo zelenú vzniku systému školských prefektov založeného na systéme britských stredných škôl. Okrem snahy priblížiť sa pôvodnej myšlienke a britskosti Sučian za tým vidíme niekoľko jasných prínosov pre školu:
•  možnosť osobnostného rastu pre žiakov
•  zvýšenie šance prijatia žiakov na britské a zahraničné univerzity
•  zlepšenie komunikácie medzi žiakmi, učiteľmi a vedením 
•  odbúranie zbytočných povinností pre učiteľov a teda viac času pre ich samovzdelávanie a kvalitnejšiu prípravu na hodiny
•  pomoc a podpora mladším žiakom pri spoznávaní a uvedení do nového prostredia školy (counselling a peer support)
•  zvýšenie prestíže a dobrá reklama pre školu
•  celkové zlepšenie školskej atmosféry v Sučanoch
Práve sa skončil recruitment process, počas ktorého boli vybraní 18 budúci školskí prefekti. Tí budú mať okrem povinností (dozor na chodbách a v jedálni, zodpovednosť za miestnosti, pomoc a counselling mladším žiakom, a iné) aj určité výhody na škole. Najbližší mesiac bude prebiehať príprava, vyladenie nových pravidiel a povinností. Nový systém má naplánované riadne spustenie 18. novembra 2010 po assembly. Bude v tom teda aj trocha študentskej symboliky grin

3/ Prezentácia: ako napísať kvalitnú prihlášku na britské univerzity?
Už najbližší pondelok (18.10.2010) od 15:00 do 17:00 sa v klubekoná prednáška Sučany Alumni pre všetkých tých, ktorí majú záujem o štúdium na britských univerzitách. Vítaní sú aj Vaši rodičia. Pre účastníkov je zabezpečené chutné občerstvenie. Tentokrát vynecháme nudné omáčky a prejdeme hneď na tipy a triky pri písaní prihlášok smileViac info tu (FB) a tu

4/ Essay Writing Competition
V pondelok budú tiež vyhlásené témy pre tohtoročnú Essay Writing Competition. Šancu zapojiť sa majú všetci študenti. Vyhlásenie víťazov bude na decembrovom assembly. Info o minuloročných víťazoch vrátane víťazných esejí nájdete tu.

5/ Dlhodobá stratégia Sučian
Sučany Alumni iniciovalo stretnutie všetkých strán školy (žiaci, rodičia, učitelia, vedenie, Alumni), aby sa dohodla dlhodobá stratégia školy a jej smerovania. Stretnutie je naplánované na začiatok novembra. O jeho výstupoch budeme informovať. 

6/ Logo k 20. výročiu školy 
Hľadáme talentovaných grafikov a dizajnérov na vytvorenie špeciálneho loga pri príležitosti 20. výročia. Nie je to nové školské logo. Má to byť len logo prezentujúce 20 rokov a výročie školy. Prosím záujemcov o vytvorenie tohto loga, aby mi dali vedieť čo najskôr.

7/ Právo a medicína
Hneď po novom roku v januári alebo februári plánujeme ďalšiu prezentáciu k vysokým školám. Absolventi študujúci alebo vyštudovaní v oblasti právo a medicína, prosím dajte mi vedieť, ak máte chuť sa podeliť a poradiť svojim mladším a možno budúcim kolegom. 

8/ Registrácia členov
Stále sa môžete bezplatne registrovať na webstránke Sučany Alumni http://www.sucanyalumni.sk/clen/registracia/ Opäť chcem pripomenúť, že čím viac sa Vás na stránke registruje, tým máme väčšiu šancu nájsť ďalších sponzorov a tým v konečnom dôsledku pomôcť škole a žiakom. Stačí len 1 minúta Tvojho času a následne vyplniť svoj profil. Bless you.

Toľko na dnes,
Take care,

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár