News from Sučany Alumni (May 2010 issue)

• Stalo sa:
1/ Prijímačky: zvýšenie počtu záujemcov o školu o skvelých 11%
2/ Prednášky: 8. a 27. apríla 
3/ Maturity: Sučany opäť jednou z top škôl a jednotkou v žilinskom kraji
4/ Univerzitné štúdium: záujem o zahr. vysoké školy stále rastie 
• Stane sa:
5/ Štipendium Milana Hodžu: Deadline 31. máj 2010
6/ Student & Staff Alumni Award: Deadline 31. máj 2010
7/ Večerná škola 24. júna 2010
8/ Garden party v sobotu 26. júna 2010 
• Iné:
9/ Od septembra voliteľný predmet kozmonautika + výlet do NASA aj pre Alumni + možnosť spraviť si popri škole aj vodičký preukaz na lietadlo!
10/ Vytvorenie miesta pre public relations na škole + nový web školy

NEWS in FULL:
1/ Prijímačky: zvýšenie počtu záujemcov o školu o skvelých 11%
Ako som už minule informoval, prijímačky sa uskutočnili 18. marca 2010 a hlásilo sa 410 žiakov. Zabudol som však spomenúť, že to predstavuje skvelý, až 11% medziročný nárast záujmu o školu. Well done!

2/ Prednášky: 8. apríla a 27. apríla 
Sučany Alumni uskutočnilo ďalšie dve série prednášok8. apríla prišla Ivana Sendecká povedať viac o jej projekte NGLS – Next Generation Leaders of Slovakia, a o pripravenosti na budúcnosť. Tomáš Paulík zas porozprával o štúdiu v zahraničí a na University of Manchester. 27. apríla sa prišli o svojich zaujímavých pracovných odvetviach a skúsenostiach podeliť páni Juraj Droba a Robert Mistrík. SA spolu s prednášajúcimi veľmi pekne ďakujú za účasť a zaujímavé otázky.

3/ Maturity: Sučany opäť jednou z top škôl a jednotkou v žilinskom kraji
Výsledky externej časti maturitných skúšok zo slovenčiny, angličtiny, matematiky a ostatných cudzích jazykov zaradili Bilingválne gymnázium Milana Hodžu medzi úplnú slovenskú špičku a sme jednoznačne jednotkou medzi strednými školami v žilinskom kraji! Tento týždeň sa ešte koná ústna časť maturít. Maturantom prajeme veľa síl a úspešných odpovedí. 

4/ Univerzitné štúdium: záujem o zahr. vysoké školy stále rastie 
Jeden zaujímavý fakt: záujem piatakov o VŠ štúdium (šk. rok 2009/2010) – plán: 11 štúdium SR a 88 štúdium abroad.

5/ Štipendium Milana Hodžu: Deadline 31. máj 2010
Deadline na štipendium je už o týždeň. Od prijatých žiakov nám prišlo zatiaľ už 15 žiadostí na štipendium. Vedenie školy aj na základe tohto záujmu uvažuje nielen o pokračovaní podpory ale zároveň o vytvorení ďalších podporných programov pre terajších študentov.

6/ Student & Staff Alumni Award: Deadline 31. máj 2010
Termín odovzdania nominácií do našej Veľkej súťaže sa blíži. Prosím využite šancu a nominujte svojich spolužiakov alebo zamestnancov školy. Nemusíte byť členmi Alumni. Avšak tých, ktorých chcete nominovať členmi byť musia. Hlavné ceny pre víťazov – Student Award: 300 eur alebo PC zostava; Staff Award: 200 eur.

7/ Večerná škola 24. júna 2010
Každoročná večerná škola sa uskutoční vo štvrtok, 24. júna 2010. Chystáme sa spolu s Ivanou Sendeckou prísť a pripraviť pre záujemcov zaujímavý workshop.  

8/ Garden party v sobotu 26. júna 2010 
A je to tu! Garden party bude tento rok v sobotu, 26. júna 2010. Všetci absolventi sú srdečne pozvaní. Okrem iných tradičných vecí sa tentokrát budú odovzdávať aj ceny Alumni a tiež Štipendium Milana Hodžu. Momentálne sa pracuje na programe. V prípade, že by ste mali ešte nejaké nápady ohľadom zapojenia absolventov, tak dajte vedieť. Informácie o programe pošleme neskôr.

9/ Od septembra voliteľný predmet kozmonautika + výlet do NASA aj pre Alumni + možnosť spraviť si popri škole aj vodičký preukaz na lietadlo!
Aktivity profesora Paulíka skutočne nepoznajú hranice. Od septembra je v ponuke voliteľný predmet pre 4. ročník – kozmonautika! Predmet už naplnil maximálnu kapacitu. Okrem zaujímavých tém pán Paulík plánuje výlety do NASA a ESA. Tieto výlety budú prístupné aj pre absolventov – členov SA. Okrem toho je v hre aj ponuka si urobiť popri štúdiu vodičský preukaz na lietadlo!

10/ Vytvorenie miesta pre public relations na škole + nový web školy
A ešte jedna potešiteľná správa. Aj na základe odporúčaní SA, vedenie školy uvažuje o vytvorení miesta pre public relations. Toto miesto by zahŕňalo napríklad aj hľadanie sponzorov pre školu, marketing, eurofondy, atď. Okrem toho by v krátkej budúcnosti malo dôjsť k razantnej zmene vizuálu a obsahu webstránky školy.  

That’s it! I hope to see as many of you as possible at the garden party (26/6/2010).

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár