News from Sučany Alumni (June 2011 issue)

Dear all,

a máme tu posledný Alumni newsletter v tomto jubilejnom školskom roku. Ubehlo nám to veľmi rýchlo a vyvrcholenie osláv 20. výročia školy a Event of the Year – Garden Party 2011 – je už o týždeň tu. Ak sa neuvidíme na Gardene, tak Vám všetkým už teraz ďakujeme za priazeň počas školského roka a prajeme krásne leto. See you in the next school year.

NEWS IN SHORT

STALO SA:
1/ Sučany Mastermind competition 3.5. & 5.5.2011
2/ Rozlúčková akcia Sučany Alumni: Ďakujeme piataci! 27.4.2011
3/ Karis 5 & 6/2011
STANE SA:
4/ Garden Party 25.6.2011
5/ Predaj darečekových predmetov
6/ Vyhlásenie Alumni Awards winners
7/ Vyhlásenie Milan Hodža Scholarship winners
8/ Valné zhromaždenie Sučany Alumni
INÉ:
9/ Facebook školy má už viac než 530 fans!
10/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za jún

NEWS IN FULL

STALO SA:
1/ Sučany Mastermind competition 3.5. & 5.5.2011
V deň konania Hodžafestu sa zároveň uskutočnilo finále premiérového ročníka vedomostnej súťaže Sučany Mastermind Competition. Prvéko kola sa zúčastnilo 40 žiakov a do finále postúpilo najlepších 10. 
Víťazi Sučany Mastermind Competition 2011:
1. Matej Kohár 100 EUR
2. Slavomír Šahin 50 EUR
3. Jaroslav Leitmann 25 EUR

Víťazom ešte raz gratulujeme a chceme tiež poďakovať Mr Goebelsovi a Jánovi Kokavcovi (4.C.) za fantasticky zvládnutú organizáciu. Chceme tiež poďakovať firme X-Trade Brokers, ktorá bola sponzorom súťaže. Alumni plánuje v spolupráci s vedením školy súťaž zaradiť aj v budúcom školskom roku. Viac info tu.

2/ Rozlúčková akcia Sučany Alumni: Ďakujeme piataci!
27.4.2011 sa uskutočnila posledná akcia Alumni v tomto školskom roku. S Alumni sa prišli rozlúčiť mnohí piataci, s ktorými sme zažili veľa krásnych zážitkov a ktorým sme pomáhali s výberom vysokých škôl a písaním prihlášok. Držíme všetkým palce v ich ďalšej ceste už mimo brán nášho gymnázia. Okrem premietania videa a príhovorov Romana Bašára, Peťa Polubojarova, Tomáša Paulíka a Tomáša Jacka, bolo pripravené aj chutné občerstvenie. Viac info tu.

3/ Karis 5 & 6/2011
Nemožné sa stalo skutočnosťou! Redakčný tím Karisu sa rozhodol ešte vylepšiť školský časopis. Presvedčte sa sami a nazrite do májového a čoskoro aj aktuálneho júnového čísla. Enjoy!
Karis May 2011

Open publication – Free publishing – More magazine

Karis June 2011
AVAILABLE here from 23.6.2011.

STANE SA:
4/ Garden Party 25.6.2011
Event of the Year is coming. Bude to už budúcu sobotu, 25.6.2011 so začiatkom o 10:00.  Viac info tu a tu.

5/ Predaj darčekových predmetov
Sučany Alumni sa dohodlo na spolupráci so ZRPŠ ohľadom kúpy a predaja darčekových a reklamných predmetoch (merchandise) pre školu. Tie bude mať na starosti Žiacka rada, ktorá si zároveň nechá všetok zisk z predaja a použije ho na financovania vlastných aktivít (Hodžafest, kluby, atď.). Kúpou týchto predmetov sa teda prispeje na školské akcie, ktoré si organizujú sami študenti. Sučany Alumni poskytlo investíciu vo forme výroby týchto predmetov pre školu. Predmety sa budú dať kúpiť už na Garden party a v budúcom šk. roku by sa mali dať objednať aj cez internet. Na Garden party bude available: polokošele (polo shirts) s vyšitým výročným logom školy, klasické hrnčeky, termohrnčeky a tiež kľúčenky s logom školy. 

6/ Vyhlásenie Alumni Awards winners
Do tohtoročných Alumni Awards sme dostali nominácie až na 11 študentov a jedného učiteľa. Ich mená a víťazov sa dozviete pri slávnostnom odovzdávaní cien na Garden Party. Len pripomeniem, že hlavnou cenou Student Award je iPad2 a Staff Award je 200 eur. Ceny sa každoročne udeľujú výnimočným žiakom a učiteľom, ktorí robia viac než sa od nich očakáva. Sú príkladom nezištného konania a pomáhajú škole a ľuďom okolo seba. Viac info o Alumni Awards tu.

7/ Vyhlásenie Milan Hodža Scholarship winners
Sučany Alumni sa aj vďaka podpore ZRPŠ podarilo zabezpečiť finančné prostriedky opäť až na tri Štipendiá Milana Hodžu v celkovej hodnote 1800 eur. Tie sa každoročne udeľujú budúcim prvákom školy, ktorí počas štúdia na základnej škole mali výnimočné študijné výsledky, mimoškolskú činnosť, a zároveň majú finančné ťažkosti vykryť všetky potrebné náklady na štúdium v Sučanoch. Víťazi budú slávnostne vyhlásení v deň Garden Party. Viac info tu

8/ Valné zhromaždenie Sučany Alumni
Stretnutie je predbežne naplánované v deň Garden Party, 25.6.2011 o 14:00 v IT miestnosti. Zhromaždenia sa môžu zúčastniť všetci členovia Alumni a radi privítame aj všetkých prítomných absolventov. V prípade záujmu zúčastniť sa valného zhromaždenia, prosím nahláste svoju účasť na sucany.alumni@gmail.com 
Jedným z bodov programu bude aj voľba nového podpredsedu Sučany Alumni. V prípade záujmu o túto pozíciu, napíšte prosím do pondelka, 20.6.2011 na sucany.alumni@gmail.com . Hlavnou podmienkou je vek 18 rokov a možnosť pravidelne cestovať do Sučian (cca 5-6 krát za rok). Na zhromaždení predseda Alumni zároveň zhodnotí uplynulý rok a predstaví program na ten budúci. Budeme zvedaví aj na názory absolventov na rozvoj a budúcnosť školy.

INÉ:
9/ Facebook školy má už viac než 530 fans!
Skvelé! Hranica 500 fans je jasne prekonaná. Školský Facebook fan page má len pár mesiacov po spustení už vyše 530 fans! 

10/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za jún
Už tradične pre každý newsletter žrebujeme jedného z registrovaných členov Sučany Alumni (musí mať vyplnený profil), ktorý následne vyhrá darčekový predmet s logom 20. výročia školy. Výhercom za mesiac jún 2011 je Monika Bičarová (2005-2010). Srdečne gratulujeme. 

Registrácia je okrem zdieľania kontaktov dôležitá aj kvôli získavaniu ďalších sponzorov a tým v konečnom dôsledku je možné viac pomôcť škole, klubom a žiakom; zorganizovať viac prezentácií, rozdať viac cien, viac štipendií pre nadaných žiakov, viac cien pre najlepších učiteľov, atď.  Stačí len 1 minúta Tvojho času a následne vyplniť svoj profil. Ďakujeme.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

That’s it for this school year! Have a great summer and see you in September 2011. 

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár