Christmas News from Sučany Alumni (December 2012)

Drahé GBAS-áčky, drahí GBAS-áci!

Prinášame Vám newsletter plný informácií o nadchádzajúcich udalostiach! Tešíme sa na týždeň spoločných stretnutí a zábavy!

(1) Členské SA; (2) Ako inak pomôcť SA?

Pre-Christmas Week: (3) Big Christmas Quiz; (4) Open Day & Vianočná kapustnica a punč na grasse; (5) KARIS no. 14; (6) Volejbalový turnaj & Vianočný beh do schodov; (7) Christmas Assembly & Christmas Carol Competition; (8) Personal University Statements Clinic & Informal Alumni Meeting; (9) Slovenské komorné divadlo: “www.narodnycintorin.sk”; (10) Valné zhromaždenie SA & Voľba zástupcov podpredsedu a člena kontrolnej komisie SA; (11) Episode VIII – Rise of the Santa.

Za posledné obdobie prebehli nasledovné aktivity a projekty:(12) Online jesenný šachový turnaj; (13) Diskusia s Bibianou Valigurovou o prekladateľstve a tlmočníctve; (14) OSF Secondary School Scholarship Program: Questions & Answers; (15) Spustenie webu sucany.com.

***

***

   (1)   Milé absolventky a milí absolventi, najmä od Vašej podpory závisí budúcnosť SA. V súčasnosti máme 56 členov, ktorí prispeli celkovou sumou 298,2 €. Máme o troch členov viac ako minulý rok, a očakávame, že toto číslo bude stúpať, ale celková suma je značne pod tou minuloročnou, ktorá bola 521 €. 

Tohtoročná suma nie je schopná pokryť ani výdavky na jedno Štipendium Milana Hodžu (vo výške 600 € počas prvých dvoch rokov, 400 € tento rok), a pri takejto vyzbierateľnosti členského nepripadá do úvahy ani pôžička pre čerstvých absolventov, ktorá by mohla značne zjednodušiť štart na univerzite v zahraničí aspoň jednému z nich. 

Je nás približne 1250 (absolventov a absolventiek). Ak každý z nás prispeje symbolickou sumou 5 € vo forme členského na školský rok 2012/13, môžeme vyzbierať až 6250 €, nehovoriac o ďalších finančných prostriedkoch, sponzorských daroch a výhodách, ktoré môžeme získať ako mnohopočetná komunita. Prosím, prispejte na pomoc pre skvelých mladých ľudí, a čím viac nás bude, tým skôr dosiahneme to, že i Vy budete čo najviac benefitovať zo svojho členstva.

Prosím, dajte nám šancu a zdieľajte túto prosbu so svojimi spolužiakmi a spolužiačkami. Ďakujeme!


   (2)   Ako inak pomôcť SA? Okrem členského SA, ktoré by malo z dlhodobého hľadiska tvoriť základ fungovania SA, veľmi uvítame Vašu pomoc aj v nasledovných oblastiach:

  – právne poradenstvo (ide najmä o možnosť rýchlo si overiť platné zákony);
  – účtovníctvo a finančné poradenstvo;
  – sponzoring SA ako organizácie, a sponzoring jednotlivých aktivít, projektov a súťaží (vo finančnej podobe, alebo v podobe produktov a služieb);
  – kontaktné osoby pre maturitné ročníky 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2003 a 2004;
  – regionálne kontaktné osoby pre poskytovanie základných informácií o živote, štúdiu, štipendijných príležitostiach a pracovných možnostiach v danom regióne;
  – grafika, design, marketing;
  – iné.


PRE-CHRISTMAS WEEK:


   (3)   Big Christmas Quiz !!!, zábavný kvíz pre žiakov, absolventov, súčasných i bývalých zamestnancov bude prebiehať od pondelka (17.12.) rána do stredy (19.12.) do 23:00. Budete mať možnosť vyhrať mnoho skvelých cien! Sledujte webstránku SA a fanúšikovskú stránku SA na Facebooku!

   (4)  V pondelok, 17.12. sa uskutoční Open Day. Žiacka školská rada v spolupráci so Sučany Alumni Vás zároveň srdečne pozývajú na Tradičnú vianočnú kapustnicu a punč na grasse

  Ceny           (člen/nečlen SA)

– kapustnica:     0,50 € / 1 €
– punč (0,2 dcl):  0,20 € / 0,30 €
– punč (0,3 dcl):  0,30 € / 0,40 €


  (5)  Už v pondelok, 17.12., si budete môcť prečítať najnovšie číslo časopisu KARIS, Issue 14! V čísle okrem iného nájdete aj prvú časť profilov absolventov na študijných výmenných pobytoch, sekciu o úspechoch absolventov a rozhovor s Matejom Kohárom (2012), držiteľom Pamätného listu svätého Gorazda a študentom filozofie na University of Exeter. Ak ste tak ešte neučinili, tak si nezabudnite zaplatiť členské SA, aby ste získali prístup k časopisu, a teda aj ku školským a absolventským novinkám!

 (6)  Streda, 19. decembra, sa o 8:00 začne IV. ročníkom Vianočného volejbalového turnaja o putovný pohár BGMH Sučany. Cez veľkú prestávku zas bude prebiehať tradičný Vianočný beh do schodov. Kto vybehne do vežičky najrýchlejšie? grin

  (7)  Vo štvrtok, 20.12., sa o 12:00 uskutoční Christmas Assembly. Tak ako minulý rok, tak aj tentoraz Žiacka školská rada organizuje Christmas Carol Competition, súťaž v spievaní vianočných kolied. Zmerajte si sily s ostatnými skupinami koledníkov a vyhrajte zaujímavé ceny! Absolventi a bývalí pedagógovia sú takisto vítaní! Vytvorte tím minimálne dvoch ľudí a prihláste sa do 19.12. (streda) na Christmas Carol Competition

  (8)  Po skončení Christmas Assembly bude v miestnosti 3.08 Personal University Statements Clinic & Informal Alumni Meeting

Pozývame piatakov na konzultácie prihlášok a “personal statements” na britské univerzity (v prípade záujmu a v závislosti od našich možností i na iné univerzity), s ktorými Vám bude pomáhať okrem iných i Tomáš Paulík, ktorý pomohol s “personal statements” už mnohým absolventom, ktorí momentálne študujú na prestížnych univerzitách. Zároveň budete mať príležitosť neformálne sa stretnúť a rozprávať s úspešnými absolventmi o rôznych aspektoch univerzitného štúdia a života v zahraničí. Vítaní sú i zástupcovia nižších ročníkov.

Drahí absolventi, prijmite naše pozvanie na neformálne stretnutie s občerstvením. Zároveň budeme veľmi radi, keď sa podelíte so svojimi skúsenosťami o univerzitnom štúdiu a o živote (nielen) v zahraničí s mladšími GBAS-áckymi generáciami. Veľmi sa tešíme na spoločné stretnutie!

*Pre všetkých absolventov. Len pre žiakov, ktorí sú členmi SA.*


(9) Sučany Alumni organizuje spoločný výlet žiakov a absolventov na novú inscenáciu Slovenského komorného divadla v Martine, “www.narodnycintorin.sk” (to je názov inscenácie, nie prepojenie wink). Predstavenie sa uskutoční 20. decembra 2012 (štvrtok) o 19:00.

Cena lístka: 3 € (študenti do 26 rokov; PayPal: 3,20 €) / 6 € (PayPal: 6,35 €).

Lístok si môžete zarezervovať na sucany.alumni@gmail.com, alebo u Eriky Mazuchovej (Year 5), Jakuba Brindzu (Year 4), Kristiána Filipa (Year 3) a Beáty Štefančíkovej (Year 2). Sumu je potrebné uhradiť (resp. záväzne si zarezervovať lístok) jednému z ročníkových reprezentantov alebo online do utorka, 18.12., do 10:00.

Tešíme sa na spoločné kultúrne vyžitie! smile


(10) Valné zhromaždenie SA & Voľba zástupcov podpredsedu a člena kontrolnej komisie SA: viac informácií o nadchádzajúcom valnom zhromaždení môžete nájsť tu. Termín, dokedy je možné zasielať životopisy a motivačné listy na posty zástupcov podpredsedu a člena kontrolnej komisie SA, bol posunutý na štvrtok, 20.12.2012. 


(11) Episode VIII – Rise of the Santa, tradičná predvianočná zábava, na ktorej nemôže chýbať žiaden absolvent, sa začne o 18:00 v Rock Pube, v Martine, a skončí sa… to záleží od každého jedného z Vás! wink Tento rok exkluzívne spojená s oslavami mnohými predpovedaného konca sveta! Aj keď tomu mnohí ďalší neveria, nikoho to o dôvod na zábavu nepripravuje! grin


ZA POSLEDNÉ OBODBIE PREBEHLI NASLEDOVNÉ AKTIVITY A PROJEKTY:


(12) V dňoch 2.-11. novembra prebehol Online jesenný šachový turnaj.

Prvé tri miesta obsadili:

1. Ján Stehlík
2. Maroš Jančo
3. Matúš Sadloň

Víťazom gratulujeme! grin

Zároveň ďakujeme sponzorovi súťaže, Chess.com.

image

Nezabudnite sa pridať do skupiny Sucany Alumni, kde môžete hrať šach spolu s ostatnými GBAS-ákmi a GBAS-áčkami!


(13) 22. novembra sa uskutočnila diskusia s Bibianou Valigurovou(2009), študentkou prekladateľstva a tlmočníctva na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach.


(14) Počas projektu OSF Secondary School Scholarship Program: Questions & Answers, ktorý trval od 16. do 30. novembra, mali súčasní záujemcovia o štipendiá OSF možnosť pýtať sa súčasných i bývalých štipendistov OSF na ich skúsenosti zo študijných pobytov na prestížnych súkromných stredných školách. Súčasným záujemcom držíme palce, aby čo najviac z nich reprezentovalo naše gymnázium na stredných školách v zahraničí počas budúceho školského roka!


(15) Spustili sme novú webstránku sucany.com! Ďakujeme za ňu Jakubovi Brindzovi a Slavomírovi Vojačekovi (obaja 2014).

Prajeme Vám krásny predvianočný týždeň! smile


V mene predsedníctva SA,


Štefan Korbeľ
————————————————————-
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár