News from Sučany Alumni (April 2011 issue)

Dear all,

v aktuálnom newsletteri sa dozviete opäť mnoho zaujímavých informácií. Dozviete sa napríklad o koľko žiakov sa zvýšil záujem o našu školu, kedy a kto sa môže zúčastniť Hodžafestu, informácie o vedomostnej súťaži Sučany Mastermind a o rozlúčkovej a poslednej akcii Sučany Alumni. Prinášame aj aktuálne číslo školského časopisu Karis, v ktorom sa autorom okrem mnohých zaujímavých článkov opäť raz podaril zaujímavý rozhovor – s riaditeľkou psychiatrickej liečebne Sučany. Takže enjoy!

NEWS in SHORT:

STALO SA:
1/ 2% z daní pre školu
2/ Prijímacie skúšky – opäť vyšší záujem o štúdium v Sučanoch!
3/ 3. a 4. číslo časopisu Karis
4/ Sponzoring a Sučany Alumni
5/ Návšteva absolventov v Sučanoch
STANE SA:
6/ Hodžafest 5.5.2011
7/ Sučany Mastermind competition 
8/ Rozlúčková akcia Sučany Alumni: Ďakujeme piataci!
9/ Valné zhromaždenie Sučany Alumni + voľné miesto podpredsedu SA
INÉ:
10/ Facebook školy má už viac než 460 fans!
11/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za apríl
CORPORATE NEWS:
12/ Súťaž XTB o 1 milión eur!

NEWS in FULL:

STALO SA:
1/ 2% z daní pre školu
Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojimi 2 percentami z daní pre účely Študijného fondu gymnázia. 2 percentá sú pre školu a jej študentov veľmi dôležité. Rozpočet žiackej rady školy a teda napríklad Hodžafestu a Debatného klubu sa priamo odvíja od výšky prostriedkov vyzbieraných práve z 2 percent. Sučany Alumni sa rozhodlo podporiť školu a vyzvalo všetkých absolventov listami, aby aj týmto spôsobom pomohli škole. Všetkým Vám srdečne ďakujeme. 

2/ Prijímacie skúšky – opäť vyšší záujem o štúdium v Sučanoch!
V minulom čísle sme sľúbili číslo. Tu je. Počet záujemcov o školu: 467, čo je až 14% nárast oproti minulému roku (410).  Z nich sa 21 uchádzačov skúšky nezúčastnilo. Myslíte si, že budúci rok prekonáme hranicu 500 prihlásených?

3/ 3. a 4. číslo časopisu Karis
Prinášame najaktuálnejšie – aprílové číslo časopisu Karis. Tu si môžete pozrieť staršie čísla.

4/ Sponzoring školy a Sučany Alumni
Za posledný vyše mesiac sa toho dosť narozprávalo o Sučany Alumni ohľadom našej účasti v časopise Karis a tiež v spojitosti so sponzoringom Hodžafestu. Viacerí z vás na škole vedia ako sa veci majú, ale budeme radi, ak posuniete informácie aj ostatným. Združenie Sučany Alumni vzniklo v júli 2009 za účelom združovania absolventov, vytvárania nových kontaktov, a podpory školy. Alumni je však podobne ako napríklad Združenie Rodičov ZRPŠ závislé od dobrovoľných príspevkov svojich členov, prípadne sponzorských darov. Pokiaľ nám oni – Vy neposkytnete ročné členské na vykrytie našich aktivít, objem a schopnosť poskytnúť zaujímavý program sa tým samozrejme znižuje. 
Nie našou vinou je výber ZRPŠ iba niečo cez 50%. Výsledkom toho je zníženie (oproti minulému roku) prostriedkov pre Študentskú radu, Hodžafest, debatný, iné kluby a ďalšie školské akcie. 
Karis je školský časopis, ktorý je písaný študentmi. Má svojho šéfredaktora – študenta (Kristián Filip) a tiež zodpovedného učiteľa (Mgr. Gombárska). Sučany Alumni len pomáhalo pri jeho vzniku a pomohlo pri nájdení sponzora, ktorý by bol ochotný tento časopis sponzorovať svojou tlačou. Nič viac, nič menej. Alumni svoje aktivity a rozpočet plánuje vždy na rok dopredu. Vznik a podpora časopisu bola v ňom zahrnutá. Ohľadom Hodžafestu alebo iných školských/žiackych akcií nás minulý rok nikto nekontaktoval. Navyše Sučany Alumni má podobne ako ZRPŠ svoje prostriedky limitované a nie sme schopní sponzorovať všetky akcie v škole. 

5/ Návšteva absolventov v Sučanoch
V utorok, 19.4. bol v škole malý návštevný deň. Najprv Anka Kavuljaková a Ján Záborský (obaja z ročníka, ktorý bol druhý maturitný v histórii školy). Potom došli minuloroční – Terezka Dobrotová, Mišo Fľak, Peťo Polubojarov, Baška Zuskinová a predminuloročný Jakub Riziky.

STANE SA:
6/ Hodžafest 5.5.2011
Hodžafest sa tento rok nakoniec uskutoční! A účasť je povolená aj pre absolventov. Pozor! Je potrebné sa vopred nahlásiť Veronike Rákosovej na mail: nika.rakosova@gmail.comEvent na Facebooku

7/ Sučany Mastermind competition 
V utorok, 3. mája sa od 9:00 do 10:00 uskutoční prvé kolo novej školskej súťaže SUČANY MASTERMIND
O čo ide? Ide o vedomostnú súťaž, ktorej sa môžu zúčastniť všetci študenti školy, ktorých priemer známok na polročnom vysvedčení bol lepší než 2.0. Ceny pre víťazov: 1. miesto 100 eur2. miesto 50 eur3. miesto 25 eur. Ceny dostanú tiež všetci tí, ktorí postúpia do druhého kola a najlepší z jednotlivých ročníkov. Finálové kolo sa uskutoční v deň Hodžafestu, 5.5.2011 od 14:00 v klube. Organizátorom je tím školských prefektov spolu s Mr Goebelsom. Hlavným organizátorom je Ján Kokavec (4.C). Sponzorom súťaže je Sučany Alumni. Viac informácií tuEvent na Facebooku.

8/ Rozlúčková akcia Sučany Alumni: Ďakujeme piataci!
Už budúci týždeň v stredu, 27.4.2011 sa uskutoční rozlúčková a zároveň posledná naša akcia. Teda v tomto školskom roku. Rozlúčky sa zúčastnia aj Roman Bašár, Juraj Zámečník, Tomáš Paulík a Tomáš Jacko. Roman bude mať od 15:00 speech pre všetkých záujemcov na tému “Zahraničná vysoká škola otestuje vašu osobnosť”. Od 15:45 je program určený hlavne pre končiacich piatakov, ktorým by sme sa chceli poďakovať za priazeň, za priateľstvá a tiež zaležať všetko dobré. Bude pripravené chutné občerstvenie v štýle cheese & vine(a). Event na Facebooku

9/ Valné zhromaždenie Sučany Alumni a voľné miesto podpredsedu Alumni
25. júna 2011 sa okrem slávnostnej Garden Party uskutoční aj Valné zhromaždenie Sučany Alumni. Okrem zhodnotenia aktivít za uplynulý školský rok a diskusie a plánoch na ten budúci, prebehne tiež voľba podpredsedu Sučany Alumni. Ivan Polák je dlhodobo odcestovaný v zahraničí a rád by preto spoločne s ostatnými členmi predsedníctva Alumni videl na svojej pozícii náhradu. V prípade Vášho záujmu kandidovať na túto pozíciu nám prosím dajte vedieť sucany.alumni@gmail.com . Vyžaduje sa vek nad 18 rokov, členstvo v Sučany Alumni, organizačné schopnosti a ochota obetovať svoj čas a energiu pre naše združenie, školu a jej skvelých študentov. Je tiež potrebné, aby bol tento človek ochotný pravidelne cestovať do Sučian (cca. 5x za rok). Stanovy združenia si je možné prečítať tu.

INÉ:
10/ Facebook školy má už viac než 460 fans!
Facebook školy nabral za posledný mesiac až 100 nových fans.

11/ Súťaž pre registrovaných členov Alumni – výherca za apríl
A Vaša obľubená rubrika na koniec. Pre každý newsletter žrebujeme jedného z registrovaných členov Sučany Alumni (musí mať vyplnený profil), ktorý následne vyhrá darčekový predmet s logom 20. výročia školy.  Výhercom za mesiac apríl 2011 je Helena Teplická (2010-2015). Srdečne gratulujeme. image
Registrácia je okrem zdieľania kontaktov dôležitá aj kvôli získavaniu ďalších sponzorov a tým v konečnom dôsledku je možné viac pomôcť škole, klubom a žiakom; zorganizovať viac prezentácií, rozdať viac cien, viac štipendií pre nadaných žiakov, viac cien pre najlepších učiteľov, atď.  Stačí len 1 minúta Tvojho času a následne vyplniť svoj profil. Ďakujeme.

CORPORATE NEWS:
12/ Súťaž XTB o 1 milión eur!
Sponzor Sučany Alumni, firma X-Trade Brokers pripravuje veľkú súťaž o hlavnú cenu 1 milión eur. Tejto najväčšej investičnej hry v histórii sa môže zúčastniť každý nad 18 rokov. Viac informácií http://www.xtb.sk/TradingCup2011/ .

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
That’s it for this month’s issue. Take care a have a great Easter!

T. Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
sucany.alumni@gmail.com

Pridajte Komentár